Gilmorova děvčata online - zajímavosti

Město Stars Hollow ležící údajně v Connecticutu je ve skutečnosti v areálu Warner Bros, set se jmenuje Midwest street. Původně bylo postaveno už v roce 1946 pro film jménem Saratoga Trunk. Obytná ulice byla postavena v roce 1941 pro film ve kterém hrál Ronald Reagan Kings Row.

Scénáře pro show, které mají podobný rozsah jako Gilmorova děvčata mají průměrně 45-50 stránek, ale vzhledem k tomu jak rychle se v seriálu mluví maji scénaře jedné episody Gilmorových děvčat až 80 stránek.

Alexis Bledel a Milo Ventimiglia (Jess) spolu skutečně chodili.

V seriálu se objevuje adam Brody, který se proslavil později v serálu OC jako Seth Cohen.

Sookie měla původně hrát Alex Borstein, skutečná manželka Jacksona, v seriálu se ale i tak mnohokrát objeví. Hraje Drellu, hráčku na harfu a paní Celline.

Hora která je v scénach občas vidět je ve skutečnosti hora Hollywood.

Když ze seriálu načas zmizela postava kluka Lane Dava, kterého hraje Adam Brody, bylo to vysvětleno že ěel na univerzitu Kalifornii, ve skutečnosti šel hrát postavu v OC, které se odehrává v Kalifornii. Když ze seriálu odcházela postava Tristina, bylo vysvětleno, že šel do vojenské školy v Severní Karolíně, ve skutečnosti herec Chad Michael Murray odešel do Sverní Karolíny, kde natáčel roli v seriálu Dawsonův svět.

Otec Lane žije s ní a její matkou, ale v seriálu se nikdy neobjeví.

Herec která hraje Kirka (Sean Gunn) se objeví v seriálu ve druhé episodě, ale hraje postavu Micka, která instaluje dsl server u Lorelai.

Exteriér hotelu Vážka je ve skutečnosti dům ze show ze sedmdesátých let "the Waltons"

Liza Weil (Paris) původně zkoušela získat roli Rory, producentům se líbila na tolik, že nakonec i když tuto roli nezískala byla obsazena jako Paris.

Postava Lane Kim je založena na koproducentce seriálu a nejlepší přítelkyni tvůrce seriálu AMy Shermana.

Scott Patterson (Luke) měl hrát pouze v pilotu, ale hned bylo jasné, že to mezi ním a Heather Graham jiskří a nakonec se stal jednou z hlavních postav.

Rory miluje kávu, ale Alexis Bledel ji nesnáší, její hrnky jsou proto v seriálu plné koly.

Kapela Lane se jmenuje Hep Alien, což je název složený z písmen jména koproducentky Helen Pai.

V seriálu se několikrát zmiňují o Hříšném tanci, ve kterém Kelly Bishop (Emily) hrála postavu Marjorie Housemanové.

Postava Jesse měla mít vlastní spin-off odehrávající se v Kalifornii jménem Windward Circle, potom co Jess odjede z Connecticutu do Kalifornie, kde má žít se svým otcem a jeho přítelkyní. Nakonec byl projekt zrušen kvůli velkým nákladům natáčení ve Venice.

Jess měl původně být v seriálu jenom na pár episod, ale producentům se natolik líbil, že mu nabídli šestiletou smlouvu, on chtěl ale pouze dva roky.