Hlavní postavy

Lorelai Victoria Gilmore (Lorelai) - Lauren Graham

Lorelai je svobodná matka dospívající dcery Rory. Narodila se 25. dubna 1968 v Hartfordu v Connecticutu do velmi bohaté rodiny. Lorelai je duchaplná a svobodomyslná žena. Od děctví má velmi rozporuplný vstah se svými rodiči, obzvláště se svou matkou Emily. Její rodiče se snažili vychovat z ní slušnou dívku, která se bude hodit do vyšší snobské společnosti. Společenský život a názory lidí z této společnosti však Lorelai vždy odmítala.
Jako teenager chodila Lorelai s Christopherem Haydenem. Když jí bylo šestnáct let zjistila, že je těhotná a to ještě před koncem střední školy. Pro její rodiče, kteří byli velmi vázaní na jejich společenský život to byla velká rána. Otec Christophera chtěl aby šla Lorelai na potrat, to však Emily odmítla, Richard chtěl aby se Lorelai s Christpherem vzali. Christopher se svatbou souhlasí, ale Lorelai odmítne, protože je přesvědčená, že kdyby se vzali tak mladí, nemohlo by to fungovat.
Po narození Rory žije Lorelai ještě rok u svých rodičů. Po roce se rozhodne utéct z tohoto života a vydává se do Stars Hollow, aby začala svůj vlastní život bez rodičů. Ve stars Hollow najde zaměstnání jako pokojská v hotelu Independence, majitelka hotelu Mia ji také nechá bydlet společně s dcerou Rory v renovované kůlně na nářadí. Zde se setkává se svou nejlepší přítelkyní Sookie ap ostupem času se vypracuje až na pozici manažerky. Později si otevřou vlastní hotel Vážka. Po mnoho další let udržuje Lorelai jenom minimální kontakt se svými rodiči. To se však změní v momentě, kdy je Rory přijata na prestižní střední školu Chilton, která je ovšem také velmi drahá. Nemá kde peníze sehnat a tak požádá svoje rodiče, ty po ní ale na oplátku chtějí, aby za nimi obě dvě chodily na páteční večeře a tak se znovu dostne do většího kontaktu s rodiči což samozřejmě vyvolá celý řetězec zápletek. Velmi důležituo roli v jejím životě hraje Luke Danes, majitel místního bistra.

Lorelai Leigh Gilmore (Rory) - Alexis Bledel

Dcera Lorelai a Christophera Haydena narozená 8. října 1984, v mnoha věcech se podobá své matce, ale jako každé dítě v mnoha se od ní liší. Má ke své matce velmi blízký vztah stejně jako ona k ní. Dětství strávila v hotelu Independence ve Stars Hollow, později se s matkou přestěhovali do vlastního domu, kde Rory dospívala. Rory se od své matky liší hlavně v tom, že od dětství s ní o dobrém vzdělání, přesněji řečeno o studiu na Harvardu a právě kvůli tomu přejde z obyčejné veřejné školy ve Stars hollow na prestižní Chilton a dá tím tak do pohybu události odehrávající se v seriálu. Rory si vybuduje silný vztah ke svým prarodičům, Richardovi a Emily, čímž se někdy dostává do sporu se svoují matkou, která má s rodiči velmi komplikovaný vztah. Její nejlepší kamrádkou je korejka Lane, jejím prvník klukem potom Dean. Stejně jako její matka umí velmi rychle mluvit a má poměrně značné znalosti v oblasti americké popkultury, které hojně využivá hlavně v dialozích s matkou. Stejně jako její matka má ráda nekvalitní jídlo z rychlých občerstvení a bister.

Emily Gilmore

Emily je matka Lorelai a babička Rory. Byla vychována přísně aby plnila roly ve vyšší společnosti jaká se od ní očekává. Na Smith College vystudovala hystorii, ale po svatbě se začala plně věnovat svému manželovi pomáhala mu vybudovat karieru. Je expertem na pořádání charitativních večírků a vůbec oslav a akcí všeho druhu a na této své schopnosti si velmi zakládá. Je velmi náročná na společenské chování a neexistuje skoro žádná služka, která by v její domácnosti vydržela. Na lidi působí snobsky, ale má i lpeší stránky, které se ovšem skrývají a vyjdou na prvech jenom zřídkakdy. Je důležitou členkou organizace Dcery americké revoluce. Po většinu dospělosti své dcery má s ní i s Rory jenom velmi omezené styky a její vztach plný rozepří s vlastní dcerou se nikdy nevrátí do "normálních" kolejí, i když se časem zlepší, díky tomu jak jenda druhou lépe poznají. Jedním z témat, které je velmi rozdělují je otec Rory Christopher. Emily se vždy snažila Rory tlačit do vztahu s ním, aby všichni žili jako normální rodina. Emily má velmi ráda Rory a je to právě ona Richard kdo umožnil aby studovala Chilton a později Yale.

Richard Gilmore

Otec Lorelai a dědeček Rory, se svou dcerou má mnohem lepší vztah než Emily. Vystudoval Yale, kam tak pomůže dostat Rory. V seriálu má praticky dokonalý vztah se svou vničkou Rory, která jen zřídkakdy něco naruší a vlastně to nikdy není nijak vážné. Má také dobrý vztah se svou ženou, se kterou má na první pohled velmi konvenční manželství, které přesně zapdá do jiejích sociálních kruhů. Pracuje jako vysoký manažer, odkud je však později nucen odejít, když zjistí, že ho pomalu, ale jistě odstraňují.

Sookie St. James

Nejlepší kamarádka Lorelai, trochu potrhlá tlusťoška a výborná kuchařka. V hotelu vážka vede kuchyň a má časté spory s Michelem. Jejím manželem je poněk hloupý farmář Jackson, se kterým má postupně několik dětí.

Lane Kim

Prozměnu nejlepší karádka Rory, narodila se a vyrostla ve Stars Hollow. Od malička miluje hodbu to převážně rock. Její rodina a hlavně její matka je však velmi divná a přísná. Na obrazovce se nikdy neobjeví její otec, ale je jisté že otce má, protože se o něm občas mluví. Lane musí již odmala skrývat své zájmy před svou matkou a celou rodinou a tak si pro ni důležité věci schovává pod prkno v podlaze. Rory často pronáší Lane "zakázaný materiál" jako jsou různá hudební alba, kosmetika atd.. Neustále si stěžuje na to jak ji její matka přehnaně kontroluje a chrání. Láska k chudbě ji posléze přivede k založení kapely kde se setká s Davem a také Zachem se kterým má potom děti.

Luke Danes

Majitel bistra ve Stars Hollow. Měl poměrně těžké dětsví, jeho matka zemřela když byl ještě malý a musel tak být vychováván pouze svým otcem společně se svou problémovou sestrou Liz. Luke je zodpovědný a pracvitý člověk, po smrti svého otce přemenil jeho železářství v bistro. Luke není na první pohled příliš přívětivá postava, ale postupem času můžeme spatřit u jeho charakteru pozitivní vývoj. Má blízký vsta k Rory a Lorelai. Je zamilovaný do Lorelia, ale cesta k jeho lásce je velmi složitá, často narušována cizími lidmi. V průběhu seriálu se také stane opatrovníkem Jesse, což se však ukáže nad jeho síly.

Paris Geller

Objevuje se prakticky v celém seriálu. Pochazí z velmi bohaté židovské rodiny. Byla vychovávaná prakticky bez rodičů a to svou portugalskou chůvou. Nejdříve se s Rory nenávidí a jsou velké soupeřky a to neje kvůli učení, ale také kvůli školnímu rebelovi. Jejich kamarádkami na Chiltonu jsou Madeline a Louise, avšak absolutně se k nim nehodí, protože mají úplně jiné zájmy.

Dean Forrester

Je ve Stars Hollow nový a stane se prvník klukem Rory. Jejich vztach však naruší příchod Jesse. Dean začne později chodit s jednou zvláštní dívkou jménem Lindsay a velmi rychle se sní ožení, ve skutečnosti však jenom proto že stále miluje Rory. Později se s Rory vyspí a způsobí tím největši rozepři mezi Lorelai a Rory.

Jess Mariano

Přijíždí do Stars Hollow z New Yorku, je to syn Liz, sestry Luka. Jess přijíždí do Stars hollow aby se napravil, starat se o něj má Luke, ani jedno se však úplně nepovede, i když u něj dojde k jakési proměně. Je zamilovaý do Rory a ona velmi dlouho do něj. I když hraje pravého zlého chlapce, má siln vztah ke čtení a není to hlupák, nemá však žádné ambice co se vzdělání týče a je obecně velmi nestály a nezodpovědný, což nakonec překazí jeho vztah s Rory.

Logan Huntzberger

Je druhým dítětem Shiry a Mitchuma Huntzbergerových, narodil se v roce 1982 a je dědicem Huntzberger Publishing Company, velké společnosti vydávající noviny. Má velmi špatný vztah se svým otcem a jeho matka od něj očekává že si vezme dávku z nějaké vlivné rodiny. Působí jako sukničkář a člověk, kterého mnohem víc zajímá zábava než učení. Má znalosti v po kultuře, takže si v tomto s Rory v ničem nezadá. Později začne s Rory chodit, ale jako obvykle je jiech vztah složitý.

Kirk Gleason

Jedna ze zvláštních postaviček Stars Hollow, očividně vytvořená pouze pro pobavení diváka. Kirk je typický ňouma, který i přes svůj věk stále žije se svou matkou a má spustu velmi zvláštních vlastností a tajemství. Kirkova postava, ale evidentně nebyl promyšlena od začátku, každopádně později se ustálí, že jihe ve Stars Hollow od dětství a chodil i s Lukem na střední. Další charakteristikou této postavy je, že v průběhu seriálu projde velkým počtem různých zaměstnání.

Michel Gerard

Michel je francouzský concierge v hotelu kde pracuje společne se Sookie a Lorelai je to homosexuál, který drží velmi přísné diety a velmi si zakládá na oblečení a stylu obecně. Kvůli tomu si také rozumí s Emily. Své práci dobře rozumí, ačkoliv má velké problémy s nezdvořilými hosty. Má také lehce problematický vztah se Sookie a miluje psy.